Jak wygląda usunięcie korzenia zęba?

Od tego jak przebiega zabieg usunięcia korzenia zależy zazwyczaj jego lokalizacja. Jeżeli korzeń jest dobrze widoczny to zabieg powinien odbyć się bez żadnych problemów, dentysta za pomocą odpowiednich przyrządów zwichnie korzeń i go wyciągnie. Gorzej jest, gdy mamy do czynienia z korzeniem zęba tkwiącego bardzo głęboko w zębodole, wtedy może nawet dojść do zabiegu chirurgicznego. Na to pytanie zadał odpowiedziałam Panu Tomaszowi z okolic Szczecina. Jak Pan widzi zabieg usunięcia korzenia może przebiegać na dwa sposoby, polecam najlepszych dentystów z portalu http://dentysta-stomatolog.com/szczecin,1.html, gdzie podczas wizyty u specjalisty sam się Pan przekona jak wygląda sprawa ekstrakcji korzenia w Pana przypadku.

2 przemyślenia nt. „Jak wygląda usunięcie korzenia zęba?”

  1. Korzeń zęba to nic w porównaniu do osuwaniu całego zęba, nie dość że boli to jeszcze do tego musisz dość długo czekać na wprawienie nowego ząbka:-(((

  2. Usunięcie korzenia to według mnie ostateczność, ale niekiedy nie ma innego wyjścia, dlatego częste wizyty u dentysty mogą temu zapobiec.

Możliwość komentowania jest wyłączona.